Brak zabezpieczenia

Post Reply
muzyk
Posts: 46
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Brak zabezpieczenia

Post by muzyk »

Nie dawno dopiero nabyłem parę urządzeń (można powiedzieć, że do nauki) i od razu z racji tego, że mam do czynienia ze zdalnym dostępem do urządzeń z zupełnie innej kategorii narzuca mi się jedna myśl.
Nie ma żadnego zabezpieczenia przed niepowołanym dostępem do sieci HAPCAN za pomocą HAPCAN Programatora.
Oczywiście można nie ukrywać przed wszystkimi nr portu nawet gdy administrator sieci zapyta "dla jakiego programu Panu to przekierowanie potrzebne", ale... Załóżmy, że chcę się pochwalić znajomemu jak to u mnie działa, pokaże co i jak i oczywiście z jego laptopa, bo swojego akurat nie wziąłem. Program zapamiętuje ip i port po zamknięciu więc od razu dane w programie są do wykorzystania.
Więc taka sugestia z mojej strony o dodanie do programatora zabezpieczenia w postaci prostego hasła.
Wizualizatora narazie nie potrafię nawet skonfigurować, ale z tego co widziałem w demo, to też nie jest zabezpieczony.
Panie Jacku, co Pan o tym myśli :)
pawel
Posts: 45
Joined: 04 Sep 2013, 08:13

Re: Brak zabezpieczenia

Post by pawel »

Witaj
Moje prywatne zdanie. Wystawianie czegokolwiek na świat jest niebezpieczne. Co tam użytkownik i hasło.. następnie zaczniemy się zastanawiać nad poziomem bezpieczeństwa,, może jakieś zabezpieczenie przed bruteforce...

wg mnie jak chcesz dostać się z zewnątrz do jakiegoś zasobu wewnątrz sieci lokalnej jedyne rozsądne rozwiązanie to VPN, choćby PPTP zawsze lepsze niż wystawianie czegoś innego na zewnątrz.
Pozdrawiam
Pawel
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Brak zabezpieczenia

Post by Jacek »

Tak jak pisze Paweł, najbezpieczniej w takiej sytuacji zastosować sprawdzone rozwiązania trzecich firm.
Mam jednak w planach dodanie do oprogramowania interfejsu konieczność podania hasła/pinu do nawiązania połączenia.
Regards
Jacek
muzyk
Posts: 46
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Re: Brak zabezpieczenia

Post by muzyk »

Oto chodziło. Jak jest w planach to git.
muzyk
Posts: 46
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Re: Brak zabezpieczenia

Post by muzyk »

Jacku, myślałeś już coś nad tym tematem?
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Brak zabezpieczenia

Post by Jacek »

Sorry, niestety nie, szybko to nie ukaże się.
Regards
Jacek
Post Reply