Zapis konfiguracji do pliku.

HAPCAN installation tips and troubleshooting when assembling, commissioning and configuring devices.
Rozwiązywanie problemów z instalacją HAPCAN, budową, uruchamianiem i konfiguracją urządzeń.
Post Reply
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Marcin »

Dzień dobry.

Próbowałem zapisać konfigurację modułu przekaźnika bistabilnego, ścieminacza i otrzymuję komunikat "moduł nie odpowiada"
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Jacek »

Problem wciąż istnieje? Próbujesz to zrobić w 'ustawieniach podstawowych modułu' jak poniżej?
1.png
Regards
Jacek
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Marcin »

Witaj.
Dokładnie tak.
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Jacek »

Szczerze mówiąc, jedyne co mi przychodzi do głowy, to zwiększenie czasu odpowiedzi w ustawieniach HAPCAN Programatora.
menu->Narzędzia->Ustawienia->Połączenie->Czas_Odpowiedzi
Regards
Jacek
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Marcin »

Witam.
Jacek wrote:Szczerze mówiąc, jedyne co mi przychodzi do głowy, to zwiększenie czasu odpowiedzi w ustawieniach HAPCAN Programatora.
menu->Narzędzia->Ustawienia->Połączenie->Czas_Odpowiedzi

Niestety nawet zwiększenie do 800ms nie pomogło, nadal nie mogę zapisać konfiguracji do pliku :(

Zauważyłem że po czasie bezczynnosci, po kliknięciu 'zapis do pliku' - program łączy się z modułem ethernetu i rozpoczyna zapis i wszystko działa, proces czasem kończy się błędem:
Attachments
error.jpg
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by Jacek »

Marcinie, przejrzę kod jeszcze raz i poproszę Cię o sprawdzenie następnej wersji HAPCAN Programatora. Dam znać jak się ukaże.
Regards
Jacek
muzyk
Posts: 47
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Re: Zapis konfiguracji do pliku.

Post by muzyk »

Marcin wrote:Dzień dobry.

Próbowałem zapisać konfigurację modułu przekaźnika bistabilnego, ścieminacza i otrzymuję komunikat "moduł nie odpowiada"
Może nie masz na końcach CAN rezystorów?
Post Reply