Moduł ścieminacza - konfiguracja.

HAPCAN installation tips and troubleshooting when assembling, commissioning and configuring devices.
Rozwiązywanie problemów z instalacją HAPCAN, budową, uruchamianiem i konfiguracją urządzeń.
Post Reply
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Moduł ścieminacza - konfiguracja.

Post by Marcin »

Witam Jacku.


Uruchomiłem trzy moduły ścieminacza, zdrowie modułu ok, problemy z siecią NIE, przegrzanie NIE, wszystko jest ok w każdym z trzech modułów.
Problem pojawia się przy zapalaniu żarówki ( charakterystyka zwykła) żarówka albo się nie pali albo zapala się na 255 bez względu na ile się ustawi.
To samo z suwakiem.

Gdzie jest błąd?

Pozdrawiam, Marcin.


Już znalazłem.

Opis w programie konfiguracyjnym wprowadza w błąd. W ustawieniach po zaniku zasilania jest "ustaw minimun na", nie brałem tego pod uwagę.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Moduł ścieminacza - konfiguracja.

Post by Jacek »

Cześć
"Ustaw minimum na" musi być mniejsze niż 255 inaczej ściemniacz ma tylko dwa możliwe stany: wyłączony i włączony na wartość 255.
Regards
Jacek
rozi
Posts: 9
Joined: 02 Nov 2015, 08:18

Re: Moduł ścieminacza - konfiguracja.

Post by rozi »

Moduł ściemniacza ma możliwość ustawienia krzywych ściemniania.
Jedną z nich można zdefiniować samemu (krzywa użytkownika).
Jednak w żaden sposób nie udaje mi się zdefiniować wartości.
W polach edycyjnych jest wpisane 65535. Można te wartości zmieniać, ale to nic nie daje - naciśnięcie przycisku "zapisz" powoduje powrót do 65535.

Jest na to jakiś sposób?

Używam programatora w wersji 3.36.
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Moduł ścieminacza - konfiguracja.

Post by Jacek »

Dzięki, rzeczywiście był błąd. W HAPCAN Programatorze w wersji 3.37 powinno być w porządku - jest już do pobrania.
Regards
Jacek
Post Reply