Awaria modułu

HAPCAN installation tips and troubleshooting when assembling, commissioning and configuring devices.
Rozwiązywanie problemów z instalacją HAPCAN, budową, uruchamianiem i konfiguracją urządzeń.
Post Reply
muzyk
Posts: 46
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Awaria modułu

Post by muzyk »

Ściemniacz.
Po złożeniu parę miesięcy temu programowanie procesora przebiegło prawidłowo. Teraz chciałem go wpiąć w magistralę w rozdzielnicy, ale po wpięciu tracę komunikację z resztą modułów. Zrobiłem małe pomiary i wynika z nich, że na CAN-H pojawia się napięcie 3,2V. W module przycisk natomiast na CAN-H jest tylko 1,7V.
Na pin 1 i 4 do MCP2561 napięcie dochodzi 3,11V, gdzie w porównaniu z innym modułem (przycisk) napięcie to wynosi 2,8V. MCP2561 podkładałem - bez zmian. Więcej po drodze nic nie ma. Mógł się uszkodzić procesor? Po podaniu zasilania na moduł, na złączu ICSP 5 pin sygnalizacja jest dwa razy po 1 sekundzie czyli sam procesor żyje.
Dodam, że zasilanie procesora jest prawidłowe 5V. Inne rzeczy tj. kable czy zwarcia posprawdzane i wykluczone.
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Awaria modułu

Post by Jacek »

Jeżeli tylko wpięcie modułu do magistrali powoduje jej blokowanie, to prawdopodobnie transceiver CAN jest uszkodzony. Czy moduł był podłączony podczas ostatniej burzy? <Wyładowania atmosferyczne>
Regards
Jacek
muzyk
Posts: 46
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Re: Awaria modułu

Post by muzyk »

Właśnie nie był wpięty nigdzie, bo leżał sobie na półce po zaprogramowaniu i sprawdzeniu poprawności. Zakupiłem sobie kilka MCP2561 na zapas, ale tak jak pisałem podmiana nic nie zmienia. Zakupię parę UNIV razem z noym eth i wymienię, bo tylko on został podejrzany.
Post Reply