Podtrzymanie zegara moduł ethernet

HAPCAN installation tips and troubleshooting when assembling, commissioning and configuring devices.
Rozwiązywanie problemów z instalacją HAPCAN, budową, uruchamianiem i konfiguracją urządzeń.
Post Reply
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Podtrzymanie zegara moduł ethernet

Post by Marcin »

Cześć.

Po zaniku napięcia gubię czas i datę w systemie, super kondensator odpowiada za podtrzymanie? Czy coś jeszcze może być przyczyną?
Po ustawieniu ręcznie prawidłowego czasu i daty mam je do momentu zaniku.
Zamiennikiem pamięci AT45DB041-SSHN może być ADESTO AT45DB041E-SSHN-B ? Atmel zdaje się zarzucił produkcję tej kości.

Jacku, czy mógłbyś dodać w następnej wersji Hapcan Programmer możliwość skopiowania ramki w Monitorze oraz w konfiguracji boxów.
Do ramki czasu wysyłanej na magistrale można dodać nr tygodnia w roku?
A ha i jeszcze jedno, po otwarciu okna monitora a następnie konfiguracji boxów nie można monitora wyciągnąc na wierzch, można to "naprawić"
Pomogło by to w pisaniu ramek konfiguracji.

Już chyba wiem o co chodzi z tym czasem, Na stronie www konfiguracji modułu miałem źle ustawiony serwer czasu, nie pokazywał mi prawidłowej daty i czasu, pokazywał same zera, po zmianie serwera czasu i prawidłowo pokazał czas i datę i tym samym w konfiguracji poprzez hapcan programmer w module ethernet wyświetlone zostały prawidłowe czas i data.

Jednak zastanawia mnie sytuacja gdy nie posiadam modułu ethm to po zaniku napięcia ginie mi data i czas.
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Podtrzymanie zegara moduł ethernet

Post by Jacek »

Marcin wrote:Po zaniku napięcia gubię czas i datę w systemie, super kondensator odpowiada za podtrzymanie?
Tak.
Marcin wrote:Zamiennikiem pamięci AT45DB041-SSHN może być ADESTO AT45DB041E-SSHN-B ? Atmel zdaje się zarzucił produkcję tej kości.
Potwierdzam. W tej chwili pamięć ta nie jest wcale wykorzystywana, więc możesz jej nie wlutowywać. Została przewidziana pod przyszłościowe wersje oprogramowania.
Marcin wrote:Jacku, czy mógłbyś dodać w następnej wersji Hapcan Programmer możliwość skopiowania ramki w Monitorze oraz w konfiguracji boxów.
A ha i jeszcze jedno, po otwarciu okna monitora a następnie konfiguracji boxów nie można monitora wyciągnąc na wierzch, można to "naprawić"
Okno konfiguracji jest w oknie modalnym (zawsze na wierzchu), więc nie jest możliwe w tym samym momencie aktywowanie okna monitora.
Marcin wrote:Do ramki czasu wysyłanej na magistrale można dodać nr tygodnia w roku?
Niestety wykorzystywany zegar RTC nie ma nr tygodnia.
Marcin wrote: Jednak zastanawia mnie sytuacja gdy nie posiadam modułu ethm to po zaniku napięcia ginie mi data i czas.
Zegar jest tylko w module ethernetowym, więc jak nie masz modułu, to nie masz zegara w systemie.
Regards
Jacek
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Re: Podtrzymanie zegara moduł ethernet

Post by Marcin »

Rozumiem, a możliwość skopiowania z aktywnego okna monitora ramki i wklejenie jej w konfiguracji boxów ?
Pozdrawiam,
Marcin.
Jacek
Posts: 559
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Podtrzymanie zegara moduł ethernet

Post by Jacek »

Zapisałem na listę do zrobienia.
Regards
Jacek
Post Reply