Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

HAPCAN installation tips and troubleshooting when assembling, commissioning and configuring devices.
Rozwiązywanie problemów z instalacją HAPCAN, budową, uruchamianiem i konfiguracją urządzeń.
Post Reply
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Jul 2011, 19:36
Location: Wrocław
Contact:

Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by Bartek »

Cześć,

Czy działa wam synchronizacja czasu? Ja miałem w konfiguracji wpisany adres serwera NTP pl.pool.ntp.org, ale zauważyłem dzisiaj, że mi się zegar w module nie przestawił z czasu letniego (pomimo ustawienia tego w konfiguracji). Ręczne wywołanie pokazuje w oknie webowym modułu tibbio same zera, tak jakby nie udało się zsynchronizować czasu.
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Jul 2011, 19:36
Location: Wrocław
Contact:

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by Bartek »

Heh, jak zwykle, szybciej posta napiszę niż wypróbuję wszystkie możliwości. Po zrestartowaniu urządzenia czas się zsynchronizował poprawnie :).
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by Jacek »

Z tego co pamiętam, to moduł ethernetowy z firmware univ_3-102-0-x_tibbo_EM500_v2.1 synchronizuje się po restarcie i później raz na dobę.
Regards
Jacek
rozi
Posts: 9
Joined: 02 Nov 2015, 08:18

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by rozi »

Czy jest jakaś możliwość, aby zegar przestawił się na czas letni?
Mam włączoną opcję "Auto Daylight Saving Time" w module ethernetowym, ale ta opcja nie działa.
Synchronizacja działa, ale czas nie przestawia się na letni. Moduł wysyła w CAN czas bez zmiany.
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by Jacek »

Oprogramowanie modułu Tibbo - univ_3-102-0-x_tibbo_EM500_v2.3 zawiera poprawkę. Tu można pobrać plik univ_3-102-0-x_tibbo_EM500_v2.3.bin (http://hapcan.com/devices/universal/uni ... /index.htm)
Regards
Jacek
rozi
Posts: 9
Joined: 02 Nov 2015, 08:18

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by rozi »

Wgrałem oprogramowanie Tibbo v2.3. Co prawda dalej wskazuje wersję v2.1, ale to chyba Jacku pomyłka w nazwie wersji?
Jacek
Posts: 560
Joined: 17 Feb 2007, 18:00

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by Jacek »

Poprawiłem. W Device Explorer-ze pokazuje już prawidłowo.
Regards
Jacek
muzyk
Posts: 47
Joined: 30 Sep 2011, 20:24

Re: Moduł Ethernet i synchronizacja czasu

Post by muzyk »

Czy nie sprawia Wam problemu wersja 2.3? Coś dziwnego się dzieje u mnie z modułem na tej wersji. Kilkukrotnie miałem problemy z połączeniem się przez Hapcan Programmer 3.51. Uruchamiałem wtedy Device explorer i widoczny był niewłaściwy adres ip 10.0.0.1 modułu, brak nazwy, nie rozpoznane urządzenie. Nie pamiętam teraz, ale chyba przycisk Buzz raz mi odświeżył moduł i poprawnie został odczytany adres i nazwa więc myślę Ok., coś się zawiesiło. Ale nie. Powtarzało się to kilkukrotnie więc wgrywałem od nowa oprogramowanie 2.3. Po czasie znowu to samo. Może 3-4 razy robiłem te zabiegi w końcu wróciłem do poprzedniej wersji i od dłuższego czasu moduł stoi i nie ma żadnego problemu z połączeniem. Wersję 2.3 wgrywałem tylko dla aktualizacji zmiany czasu, ale ponieważ zmiana czasu nie długo zostanie zaniechana więc nie ma potrzeby za bardzo się w to zagłębiać.
Post Reply