Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

pawel
Posts: 45
Joined: 04 Sep 2013, 08:13

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by pawel »

Witam
Co prawda ostatnio zainteresowałem się Domoticz'em, ale prze przypadek wpadłem na to https://github.com/skagmo/hapcan-contri ... pcan-genie ładnie z automatu dodaje moduły. Co prawda tylko przekaźniki i chyba sciemniacz (którego jeszcze nie podpiołem) ale szybka próba dodania kodu dla rolet przebiegła pomyślnie.
Pozdrawiam
Pawel
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Jul 2011, 19:36
Location: Wrocław
Contact:

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by Bartek »

Szkoda, że nie dał znać na forum :). Dzięki za info.
kompio
Posts: 98
Joined: 22 Jul 2016, 14:38

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by kompio »

Jako że Homegenie widzę pierwszy raz ;] to czy po instalacji (Pi3), przeklikaniu przez www i zaimportowaniu w programs list : 1000-HAPCANGenie.hgx

robi się coś jeszcze ?
czy już coś działa ? ;)
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Jul 2011, 19:36
Location: Wrocław
Contact:

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by Bartek »

Nie odpalałem tego programu do Hapcana ale musisz zapewne go skonfigurować i uruchomić. Ja jakoś nie mogę się przegryźć przez Homegenie, mimo iż wygląda obiecująco. W dokumentacji jedno, w praktyce wychodzi co innego :).
kompio
Posts: 98
Joined: 22 Jul 2016, 14:38

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by kompio »

Już niby mam w logach "connected" ale coś nie wyszukuje mi nic ...
może Paweł coś podpowie.
pawel
Posts: 45
Joined: 04 Sep 2013, 08:13

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by pawel »

Z tego co pamiętam, bo teraz nie jestem w stanie sprawdzić.
1. Ustawiasz w skrypcie ip i port
2. najlepiej chyba w HAPCAN programatorze kliknąć sobie jakiś moduł wtedy HAPCAN programator co jakiś czas (chyba co sekundę) odpytuje stan modułu, wtedy na magistralę jest wysyłamy stan a ten skrypt analizuje i jak znajdzie (trafi bitami) Ze jest to coś co zna do dodaje. Najlepiej odpalić sobie logi w honegenie (configure->matenance->user interface->events history i będzie niebieska kropka górny prawy róg).
3. Jak już skrypt sobie doda moduły, to można je dodać do grupy w (prawy dolny róg) action->configure group i następnie add module...

to tak na pamięć jak by co dajcie zać zrobię jakieś screeny
Pozdrawiam
Pawel
kompio
Posts: 98
Joined: 22 Jul 2016, 14:38

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by kompio »

Bingo
zaczęło dodawać :) ... ogarniam dalej
Bartek
Posts: 326
Joined: 14 Jul 2011, 19:36
Location: Wrocław
Contact:

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by Bartek »

Coś walczyliście dalej z HG i Hapcanem? Kilka dni temu autor odświeżył dokumentację i nieco zaktualizował informacje o HG. Od paru dni siedzę też i po raz 5 próbuję ogarnąć ten system :). Zainstalowałem plugina z githuba i nawet daje radę. Czasami widać, że gubi ramki i nie odnajduje urządzeń ale ogólnie da się to szybko i fajnie skonfigurować.

Zauważyłem, że po restarcie HG znikają wszystkie wirtualne moduły i trzeba je ponownie dodawać. Też tak macie?
kompio
Posts: 98
Joined: 22 Jul 2016, 14:38

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by kompio »

Jakoś wtedy nie przypadł mi do gustu niestety ... i przesiadłem się na HomeAssistant (w nim odbieram i wysyłam po mqtt ) a za bramę Hapcan <--> mqtt robi Node-Red, na razie tylko moduły przekaźników :) . Node-Redem tłumaczę na mqtt również dane z pieca (OpenTherm) + sterownik mieszaczy podłogówki - (Tech Sterowniki) . dziwne że to działa ... :)

P.S. Jeszcze nie mieszkam więc nie ma takiego ciśnienia :)
Marcin
Posts: 200
Joined: 16 Sep 2011, 13:05

Re: Homegenie - centralne sterowanie - może się przyda

Post by Marcin »

kompio wrote: 07 May 2017, 22:05 ... i przesiadłem się na HomeAssistant (w nim odbieram i wysyłam po mqtt ) a za bramę Hapcan <--> mqtt robi Node-Red, na razie tylko moduły przekaźników :) . Node-Redem tłumaczę na mqtt również dane z pieca (OpenTherm) + sterownik mieszaczy podłogówki - (Tech Sterowniki) . dziwne że to działa ... :)

P.S. Jeszcze nie mieszkam więc nie ma takiego ciśnienia :)
Cześć, czy rozwinąłeś już HomeAssistant po Hapcana ?

Pozdrawiam.
Pozdrawiam,
Marcin.
Post Reply